Bu çalışma tarzı aerobik aktivite türlerine girmektedir. Aerobik egzersizleri; yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, koşu, tenis vb.. dir. Özellikle diyet programları ile birlikte Fitness programı uygulayan kişiler aerobik egzersizlerini de uygularlarsa daha hızlı sonuç alabilirler.

     Aerobik hareketleri açık havada yapılabilecek aktivitelerden oluştuğu gibi, spor salonlarında da Kardiyo & Aerobik egzersizlere yönelik program ve çalışmalar yapılabilir. Spor salonunda yapılan step, kürek çekme, ip atlama, bisiklet binme, koşu bandı gibi kardiyo egzersizleri yapılabileceği gibi, sitemizde bulunan ve son zamanlarda moda olan yeni Fitness Akımları da (spinning, dans, oryantal, plates vb.. ) yapılabilir. Fitness akımlarının ayrıntılı açıklamalarını ilgili menüde bulabilirsiniz.

     Kardiyo egzersizlerinde amaç, kalp atım sayısını faydalı atım frekansına getirmek ve bu ulaşılan noktayı uzun süre korumaktır, yani egzersizin az tempoda, uzun süreli yapılması anlamına gelir. Maksimum kalp atım sayınız % 50 ile % 85 arasındaki alandır. Aerobik egzersizler kalbi ve akciğerleri güçlendirir, stres giderir. Uzun süre yapıldığı taktirde yağsız, çok az yağ oranına sahip bir kas kütlesi, fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Önemli konulardan biride vücudun kardiyo egzersizleri sırasında 10 dakikadan sonra yağ yakmaya başladığı noktasıdır. Egzersizleri minumum 25-30 dakika yapılması, yağ yakımının sağlanması için gereklidir.