ABDOMİNAL MACHİNE : (MAKİNADA ÇAKI HAREKETİ) Bu hareket ağırlık seçebilme imkanı verdiği için çok Önemlidir.yeni başlayanlar daha hafif kilolarda başlamalılar,elit sporcular ise ağır yüklemeler için imkan bulabilirler.   INCLINE CHEST PRESS MACHINE : ( EĞİMLİ SEHPADA GÖĞÜS PRESS ) Bu hareket temel olarak ön omuz ve üst göğüs adalesini çalıştırır.  
  ADDUCTOR MACHİNE : ( MAKİNADA BACAK İÇİ ÇALIŞMASI ) Bu hareket bütün iç bacak adalelerini çalıştırır.( Pectineus,adductors,longus,adductor mangus ve gracilis) bu harekette kabloda kullandığımız için daha fazla kilo kullanabiliriz.   LEG CURL : ( YATARAK ARKA BACAK ÇALIŞMASI ) Bu hareket gastrocnemius adalesini olduğu kadar bütün arka bacak adalesi grubunu kapsar.  
  BAR RACK   LEG EXTENSION : ( MAKİNADA ÜST BACAK ÇALIŞMASI ) Bu hareket en iyi quadriceps izole eden harekettir. Aynı zamanda daha teknik isteyen bacak hareketlerine gerekli olan gücün kazanımını sağlayacaktır.  
  BICEPS CURL MACHINE : ( MAKİNEDE BİCEPS CURLS) Bu hareket bicepsin en iyi hareketlerinden biridir. hareketin yanlış yapmak mümkün değildir.adalenin sürekli olarak kasılı olması önceliklidir.Bu yüzden çok ağır kilolar kullanmayınız.kolların % 100 açılmamasına dikkat edilmelidir.Bu şekilde tendon kopukluğuna engel olmuş olursunuz.   LEG PRESS MACHINE : Eğer ayak basma yerinin alt kısmına basarsanız daha çok quadriceps çalıştırırsınız.Tersine ayaklarınızı daha yukarı basarsanız daha çok arka bacak adaleleriniz ve kalça adalesi devreye girer.  
  BUTTERFLY : ( PEC DEC AÇIŞ ) Bu hareket göğüs kasını izole eder ve esnemesini sağlar,hareket esnasında ayrıca kolların içinde bulunan corocabrachiaslis kası ,bicepsin kısa başını da çalıştırır.bu hareket daha yeni başlayanlar için tavsiye edilir.Çok daha kompleks hareketlere başlamadan önce gerekli kuvvet ve kontrol kazanımı sağlar.   LONG PULLY : ( OTURARAK MİDEYE ÇEKİŞ ) : Bu hareket sırt adalelerini geliştirmek için mükemmel bir harekettir. Sırttaki lats, teres major, posterior deltoids , brachialisi ve eğer hareketin sonuna doğru kürek kemiklerinizi birbirine doğru sıkarsanız aynı zamanda trapezius ve rhomboids kaslarını da izole ederek çalıştırır.  
  DIESEL 752 ELLIPTICAL   MULTIPOSITI ON BENCH  
  LATERAL RAISE : ( MAKİNEDE OMUZ YANA AÇIŞ ) Bu hareket izole bir harekettir.Omuz adalesini orta başını, izole eder.ayrıca deltoids adalesinin altında bulunan supraspinatus adalesini de çalıştırır.Diğer hareketler için gereken kuvvet çalışması yapılabilir.   MULTIPRESS  
  DISCSTAND   ROMAN CHAIR  
  DUMBELL RACK   SEATED CALF MACHINE : ( OTURARAK KALF ÇALIŞMASI ) Bu hareket soleus ve gastroenmius ve latereal ve medial başlardan oluşan triceps suare grubunu çalıştırır.  
  FLAT BENCH   SEATED ROWING MACHINE : Hareket esnasında bütün sırt kasları gergin olacak şekilde, kontrollü, yavaş ve bele zarar verilmeden uygulamaktır. Göğüs kemiğinin, yani sternumun baskıdan zarar görmemesi için, göğüs dayama platformunun, ileriye veya geriye hareketli bir sisteme sahip olması gereklidir.  
  ELİPTİK BİSİKLET : Eliptik antrenman, kalp için faydalı; bisiklet, koşu, yürüyüş, kayak gibi sporları bünyesinde toplayan aletlerle yapılan hareketlerdir. Eliptik antrenman da yürüyüşün pek çok avantajına sahip olmakla birlikte, kendine ait bazı avantajlar getirir. Eliptik makineler hızlı hareket değişimi yapmak mümkündür ve aynı zamanda da üzerindeki ölçme cihazları sayesinde, ne yaptığınızı ölçme şansınız olur.   SPINNER BLADEZ  
  KOŞU BANDI : Kalp kaslarının ve dolaşım sisteminin güçlenmesini sağlayan ve aynı zamanda vücudun yağ yakma hızını arttıran Kardiovasküler çalışma, aerobik aktivite türlerini içerir. Aerobik egzersizler daha önce belirttiğimiz gibi; yürüyüş ve koşu, ip atlama, yüzme, bisiklet, step, aerobik, paten kayma, kayak vs.dir.   TOTAL HIP MACHINE : ( MAKİNADA KALÇA ve BASEN ÇALIŞMASI ) Farklı kas gruplarının değişik hareketlerle çalıştırabilen bir makinedir.Özellikle kalça ve basen grubunun çalışmalarında yoğun kullanılan bir makinedir. Bu hareket glutes maksimus ve gluteus minimus gelişimi için mükemmeldir.  
  LAT PULLY : Bu hareket sırtı genişletmekte kullanılabilecek en iyi hareketlerden biridir.Latusmis dorsi adalesini özellikle alt kısmını çalıştırır.tabi bulunla beraber bir çok ikincil adaleyi de hareketin içine katar.Ön kol adaleleri ,biceps,brachialis bunlardan bir kısmıdır. Bu hareket özellikle yeni başlayanlar için barfiks çalışmasından önce gerekli kuvvet kazanımı için ideal bir harekettir.   TRICEPS PRESS MACHINE : ( OTURARAK TRICEPS ÇALIŞMASI ) Bu hareket triceps ve anconeus kasını çalıştıracaktır.Arka kol için yapılan temel hareketlerdendir.